EDUKACINĖ PROGRAMA „GAMINKIME TAUSODAMI GAMTĄ”

2019-11-13 vykdant neformaliojo švietimo programą „Gaminkime tausodami gamtą” mokykloje vyko edukacinių kūrybinių antrinio dizaino dirbtuvių „NE šiukšlės” kūrybinė veikla. Joje dalyvavo 30 mūsų mokyklos specialiųjų klasių mokinių. Šią edukacinę programą vedė Giedrius Bučas – socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°” įkūrėjas, Reach for Change Pokyčių lyderis, socialinis verslininkas. „Kūrybos kampas 360°” – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Jų vizija – darnus ir švarus pasaulis. Giedrius Bučas dalijosi savo patirtimi bei žiniomis apie darnų vartojimą ir aplinkosaugą, vyko įdomi diskusija su mokiniais. Socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°” edukacinės dirbtuvės „NE šiukšlės” – vieta, kur daiktai atgyja naujam gyvenimui. Antrinio dizaino rankdarbių dirbtuvėse mokiniai kartu su technologijų mokytojomis gamino atšvaitus iš antrinių žaliavų. Darbuodamiesi diskutavome aplinkos apsaugos, ekologijos, darnaus vartojimo ir ekologiško gyvenimo būdo temomis, dalijomės sukaupta patirtimi. Mes supratome, kad pratindamiesi gyventi ekologiškai ir darniai, rūpinamės savo, savo vaikų ir visos planetos gyventojų sveikata. Diskusija yra geriausias būdas rasti tiesą, pasidalinti žiniomis ir ieškoti teisingiausio kelio darnaus vartojimo link. Tiesa viena – atsakingas esu AŠ. Koks tas mano AŠ – griovėjas ar kūrėjas? Dviejų valandų diskusija ir praktinė veikla neprailgo. Ji buvo įdomi ir naudinga.

Neformaliojo švietimo programos koordinatorė Veronika Kiuršinienė

2019tauisodami1