Projektas „Padėk Kaišiadorių miesto socialinėje atskirtyje esančiam jaunimui!“

Dabar naršo

Dabar svetainėje 15 svečiai (-ių) ir narių nėra

NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMA „MARGA IR SPALVINGA”

Vykdydami neformaliojo vaikų švietimo programą „Marga ir spalvinga” susipažinome, kaip atsiranda siūlai, stebėjome, kaip siūlai tampa tekstilės gaminiu, praturtinome turimas žinias apie tekstilės gaminių naudojimą buityje. Kartu mokėmės kūrybiškai panaudoti antrines tekstilės žaliavas kurdami rankdarbius. Mokėmės veikti komandoje ir suteikti pagalbą vienas kitam.
2020-09-24 vykome į Maknevičių ūkį Užumiškio kaime. Dėkojame mūsų Julijos mamai, jos šeimos nariams, kurie mus labai svetingai priėmė. Rita Maknevičienė papasakojo apie savo ūkį, apie vilnonių siūlų atsiradimą, jų panaudojimą. Apžiūrėję gražiuosius mezginius ir nėrinius, net pagulėję ant jų pačių pagamintų apklotų iš vilnos, leidomės į kelionę po didžiulį ūkį. Ir pasigrožėjome, ir daug naujo sužinojome. Grįžus – laukė vaišės! Dėkojame Maknevičiams už edukaciją ir nuostabiai praleistą laiką.
2020-09-30 vykome į tradicinių amatų centrą Biliūnų kaime. Čia mūsų laukė ne tik edukacinė programa „Lino kelias”, bet ir be galo turtinga ir įvairi centro ekspozicija. Kadangi gamta dar ir apdovanojo nuostabia saulėta diena, kelionė paliko neišdildomus įspūdžius.
2020-10-06 aplankėme UAB „Nemuno baldai” ekspozicijų salę ir susipažinome, kaip įvairios tekstilės rūšys panaudojamos gaminant baldus.
2020-11-03 specialiųjų pradinių klasių mokiniai su mokytoja Karolina lankėsi „Pasažo” prekybos centro rankdarbių ir siūlų parduotuvėlėje. Savininkė papasakojo, kaip atsiranda nuostabaus grožio megzti ir nerti drabužiai. Mokiniai susipažino su įvairių rūšių siūlais, nėrimo bei mezgimo įrankiais. Grįžę iš ekskursijos mokiniai papasakojo apie tai, ką matė ir sužinojo, savo draugams.
Spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais veikė edukacinės - kūrybinės dirbtuvės „Tekstilė kitaip: pažink ir kurk”. Čia praktiškai susipažinome su įvairiomis tekstilės rūšimis, faktūromis, rūšiuodami UAB „Nemuno baldai” dovanotas medžiagų atraižas. Surūšiavę ir pasirinkę formas, mokinukai, vadovaujami KKC taikomosios dailės būrelio vadovės Nijolės Kriugždaitės, noriai įsitraukė į kūrybinę veiklą, panaudodami tekstilės atraižas. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai ne tik mokėsi atpažinti spalvas, įvairias faktūras, formas, kirpo ir klijavo, bet ir bandė sukurti rudenines spalvas bei jų nuotaiką atitinkančius ir atspindinčius kūrybinius darbus. Savo darbais papuošėme mokyklos erdves.
Dėkojame UAB „Nemuno baldai” už geranorišką bendradarbiavimą, dovanotas audinių atraižas ir KKC taikomosios dailės būrelio vadovei Nijolei Kriugždaitei už gebėjimą atskleisti mokinių galias ir gebėjimus bei įkvėpti produktyviai kūrybinei veiklai.

Programos koordinatorė Ema Karpinienė

2020ksmf1 2020ksmf2

2020ksmf3 2020ksmf5

2020ksmf7 2020ksmf6

2020ksmf7